surdurulebilir odtu???


Surdurulebilir ODTU’ye epeydir yazmadigimi fark ettim.

Yine bir şenlik zamani geldi. ODTU’de şenlik=gürültü+çöp+sınırsız alkol+ticaret+..+…+…
demek mi?

Tabii ki olmamalı. Ben eğlenceye karşı birisi değilim ama öğrencilerimizin çok daha yaratıcı etkinlikler düzenliyebileceklerini gördüm. Ben tanığım ve bu tanıklıklarımı paylaşmalıyım diye düşünüyorum.
Şenlik Uluslarası Gençlik Topluluğunun girişimiyle başlamış ve büyük ölçüde onların katkılarıyla sürmüştü. Uluslarası niteliği de yüksekti. Çeşitli uluslardan öğrenciler kendi ülkelerinin müzikleriniçalar, dans eder, ülkelerini tanıtırdı. Kampus çevresinde öğrencilerle insan zinciri denemesi bile yapmıştık. Yiyecekler de ev yapımı pasta, börek, çörek ve benzeri şeylerdi. Şenliğin ticari boyutu hiç yoktu. Atık üretimi sanırım önemsenmeyecek boyuttaydı.

Umarım zamanla daha yaratici, sakin, ticari olmayan şenlikler yapılır.

Üniversitemizde Sürdürülebilirlik konusunda bir de fikir yarışması yapıldı. Yarışma 17 Mayıs pazartesi günü saat 17de yapılacak sunumlarla sonlanıyormuş. Bu çok heyecan verici, umarım bu projelerin bir kısmı hayata geçirilebilir ve ODTU’nun surdurulebilirligi konusunda bir adim atilmiş olur.
Yazimin devamini pazartesiden sonra yazacagim. Vakti olanlar KKM’ye gelip bu projeleri gorup esinlensinler, tabii umalim ki bu tur yarismalar da surdurulebilir, seneye yine cok sayida katilim olur, uygulamalar yapilir…ve GUZEL ODTU’muz surdurulebilirlikte de diger universitelere onculuk yapar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: